سفارش تبلیغ
صبا

کابل جرثقیل یدک کش چیست؟

کابل جرثقیل یدک کش چیست؟ و کاربرد آن کدام است؟

جرثقیل یدک کش نام وسیله ای است که همه ما با آن آشنا هستیم . اما جرثقیل یدک کش تنها یکی از انواع مختلف جرثقیل هاست . این نوع پر کاربرد از جرثقیل دارای یراق آلات و قطعات یدکی مخصوص به خود می باشد . یکی از این قطعات سیم بکسل یا کابل جرثقیل یدک کش میباشد.

هرگاه نام قطعات یدکی به میان می آید همه ما در ابتدا به یاد قطعات یدکی خودرو می افتیم . اما این نام تنها مختص به قطعات خودرو ها نیست . به عنوان مثال یک جرثقیل یدک کش هم دارای قطعات یدکی و یراق آلات مخصوص به خود است .

برخی از این قطعات شامل تسمه ، چرخ شفت ، قلاب ، لنت ترمز ، فلنج ، کابل و ... می باشند . اما یکی از این قطعات مهم سیم بکسل یا کابل مخصوص جرثقیل یدک کش است . که توجه به کیفیت آن نکته بسیار مهمی می باشد .

انتخاب جرثقیل یدک کش

حمل تریلی با جرثقیل یدک کش

سیم بکسل یکی از مهم ترین قسمت های یک جرثقیل یدک کش است . استفاده از سیم مناسب نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت و اطمینان در حمل خودرو ها را ایفا می کند . از این رو انتخاب سیم مناسب برای جرثقیل یدک کش مورد نظر بسیار حائز اهمیت می باشد . اما اگر بخواهیم مشخصه های مهم و اصلی یک سیم بکسل را بررسی کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • یک سیم بکسل باید قبل از هر چیز توانایی بالایی در خصوص مقاومت در برابر سایش را داشته باشد تا به راحتی پاره نشود .
  • همچنین باید انعطاف پذیری بالایی نیز داشته باشد و توانایی جذب ضربات را هم تا حد زیادی داشته باشد .
  • اما مقاومت در برابر خوردگی نیز یکی دیگر از خصوصیت های مهم و قابل اشاره در خصوص یک سیم بکسل می باشد .

اگر در ساخت یک جرثقیل یدک کش از سیم یکسلی با این خصوصیات استفاده شود به جرات می توانیم بگوییم که این یکی از بهترین و مطمئن ترین جرثقیل های ساخته شده برای یدک کشی و جابه جایی خودرو ها است .

میکروصنعت با بهره گیری از نیروی متخصص و با تجربه ، به عنوان شرکت سازنده جرثقیل حرف اول را در این صنعت میزند. برای نصب جرثقیل یدک کش بر روی خودرو خود بی معطلی با میکروصنعت تماس بگیرید.